ŠIMAKO PB, s.r.o.

ITÁLIE- APRICA
ITÁLIE- APRICA
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE
ITÁLIE

Setkání Evropy s Asií ***

kufr

Termín:24.09. (Út) - 01.10. (Út) 2019

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:794847

Doprava:Letecky

Odletové místo:Varšava

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 20 433 Kč

Popis hotelu

Hotely*** - střední kvality, které se nachází obvykle mimo centra měst (7 nocí).

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu) a večeře dle programu (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu).

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Gruzie - Kutaisi, letištní taxy, ubytování (7 nocí během okružní části), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: (7 snídaní a 5 večeří), služby průvodce a delegáta během pobytové části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby průvodců, spropitné, Tour Guide System - celkem cca 125 EUR (platí se povinně na místě); fakultativní výlety, další jídla na vlastní náklady (10-15 EUR/1 pokrm) a jiné osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Europa spotyka Azję
Kód zájezdu: GKG

Víza

Vízum do Gruzie
Občané ČR nepotřebují pro vstup na území Gruzie vstupní vízum. 
Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data návratu.

Vízum do Ázerbájdžánu
Za účelem získání ázerbájdžanského víza je povinnost poslat na adresu wizy@R.pl email:
- v úvodu emailu uvést jméno a příjmení klienta, rezervační číslo a kód zájezdu (např. Jan Kowalski - 145369785 IRB/04/01) - obsahující barevný sken první stránky pasu (obsahující údaje o majiteli pasu) ve formátu pdf.
Žádost o vízum musí být vyplněna ve vízovém panelu v rezervačním systému. Údaje musí být zaslány nejpozději 21 dnů před odletem a je třeba vynaložit veškeré úsilí, aby byla poskytnuta vysoká kvalita kopie dokumentu (musí být plně čitelná).
- Povinný vízový poplatek podle ceníku.

UPOZORNĚNÍ! Osoby, které mají v cestovním pase razítka z Arménie, mohou čelit odmítnutí vstupu do Ázerbájdžánu i přes platné vízum. Účastníkům zájezdu, kteří byli dříve v Arménii, doporučujeme vyměnit si cestovní pas před podáním žádosti o vízum do Ázerbájdžánu. Tato nepříjemnost se týká pouze Ázerbájdžánu.

Program

Tbilisi - kulturní kotlík • Mccheta - náboženské hlavní město Gruzie • Sheki - na Hedvábné stezce • Lahič s rukodělnými výrobky • Baku - ropné velkoměsto • Gobustán s bahenními sopkami • Kutaisi (seznam UNESCO)

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady . Odlet do Gruzie - Kutaisi. Po příletu transfer do hotelu v okolí Kutaisi. Volný čas. Přenocování (tento den není v hotelu večeře).

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Tbilisi. Navštívíme hlavní město Gruzie, kde uvidíme mimo jiné: nejposvátnější stavbu jižního Kavkazu - katedrálu Nejsvětější Trojice, vyjedeme lanovkou k Narikale - starobylé pevnosti tyčící se nad Tbilisi, s nádherným panoramatem města. Přejedeme Rustaveli Avenue - nejdelší ulicí Tbilisi, která se táhne od náměstí Revoluce růží až k náměstí Svobody. Podél ní se nachází mimo jiné: starý parlament, Národní muzeum, stejně jako četné galerie, divadla a kavárny. Během procházky starým městem poznáme nejstarší část metropole. Volný čas. Následně pro zájemce večeře v tradiční restauraci spojená s uměleckým programem (za příplatek cca 30 EUR). Ubytování v hotelu v okolí Tbilisi (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 270 km)

Den 3
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd ke hranici s Ázerbájdžánem. Celní a pasové odbavení a přejezd do Sheki. Je to jedno z nejkrásnějších měst v Ázerbájdžánu. Nachází se v nadmořské výšce 700 m, je obklopeno horami a dubovým lesem a připomíná antický amfiteátr. Bylo známé jako důležitý bod na Hedvábné stezce. Dávní vládci - chánové zde v 18. století umístili svůj letní palác v orientálním stylu. Je jedním z nejcennějších a nejkrásnějších paláců s unikátními freskami a vitrážemi v této části světa. Uvidíme také karavanseráj - bývalý hostinec pro kupecké karavany. Přejezd do hotelu v okolí města Sheki, večeře a přenocování. (Trasa cca 290 km) 

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do původního hlavního města místního chanátu, hezké kavkazské vesnice Kiš s kamennými budovami a dlážděnými ulicemi. Uvidíme zde dobře zachovalý albánský kostel z 12. století. Další trasa nás povede k vesnici Lahič ležící v horské rokli. Vesnice je známá díky charakteristickým, dobře dochovaným stavbám, díky rukodělným dílnám specializujícím se na výrobky z mědi a tkaní koberců. V Lahiči budeme mít možnost seznámit se s tradiční technikou výroby měděných podnosů, talířů a džbánů. Přejezd do hotelu v okolí Baku, večeře a přenocování. (Trasa cca 330 km)
 
Den 5
Po snídani v hotelu prohlídka Baku. Je to největší město u Kaspického moře, kde žije ¼ všech obyvatel Ázerbájdžánu. Baku vděčí za svůj rozvoj existenci ropných ložisek. Jeho bohatství se projevuje v moderních budovách obklopujících historické centrum. Z kopce uvidíme panorama města v Bakuském zálivu s Prospektem naftařů, čili promenádou táhnoucí se podél pobřeží. Baku je rozděleno na dvě části: moderní s promenádami a fontánami a historickou s minarety, úzkými uličkami a prodejci koberců. Přejedeme do centra města, abychom si zblízka prohlédli jeho symboly. Uvidíme: Panenskou věž z 12. století, Širvanšáhův palác, karavanseráj. Přejedeme přes ropná pole na Apšeronský poloostrov, kde navštívíme Chrám věčného ohně Atešgah, svaté místo zoroastriánů. Návrat do hotelu v okolí Baku, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)
 
Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Gobustánu. Zde uvidíme prehistorické skalní rytiny dokumentující život dávných obyvatel tohoto regionu. Dojedeme také k unikátním sopkám, ze kterých místo lávy vyvěrá bláto! Návrat do Baku, večeře v restauraci a transfer na vlakové nádraží. Noční přejezd lůžkovým vlakem do Gruzie (4místná kupé). (Trasa cca 180 km, autokar/autobus + cca 500 km, vlak)

Den 7
Časně ráno příjezd k hranici s Gruzií, celní a pasová kontrola. Po příjezdu do Tbilisi snídaně. Přejezd do Mcchety, prvního hlavního města a náboženského centra Gruzie (na seznamu UNESCO). Nachází se na hlavní obchodní cestě spojující Černé moře s městy na pobřeží Kaspického moře a existovalo již v dávném starověku. Po několik století byla Mccheta hlavním městem gruzínského království Ibérie. Král Mirian III., který v Mcchetě sídlil, přijal v roce 317 křesťanství, proto také bylo město později sídlem nejvyšších orgánů gruzínské pravoslavné církve. V centru navštívíme katedrálu Sveticchoveli (v překladu Katedrálu životodárných sloupů), která byla po staletí místem korunovace a pohřbu gruzinských králů - podle legendy je zde uloženo Kristovo roucho. Vyjedeme také na vyhlídkové místo u kostela Džvari. Odpoledne přejezd do okolí Kutaisi. Navštívíme zde jednu z nedalekých jeskyň známých svými bohatými krasovými útvary. Večeře a přenocování v okolí Kutaisi. (Trasa cca 280 km)
 
Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Výše uvedený program je pouze rámcový, jednotlivé body programu mohou být realizovány v jiném pořadí.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Setkání Evropy s Asií ***

destinace: Gruzie, Baku

termín:24.09. (Út) - 01.10. (Út) 2019 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Varšava

strava: Polopenze

Setkání Evropy s Asií
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...